Co je analýza - terapie

Analýza - Terapie

Analýza - Terapie má obvykle za cíl zahojit staré emocionální rány a v některých případech tak je komplementární ke koučování. Jakmile kouč odkryje emocionální nebo mentální a další bloky koučovaného, které nelze zvládnout koučováním, je jeho povinností doporučit klientovi terapeuta.

Analýza – Terapie doplňuje koučování terapeutickým přístupem k člověku a jeho patologii analytik klientovi pomáhá, respektuje jej a respektuje jeho tempo i soukromí přináší pomoc v krizových životních situacích i při řešení problémů běžného života (vztahové problémy, ztráta motivace, deprese, nemoc či soužití s těžce nemocnou osobou) nabízí krizovou intervenci, hledání smyslu složité či krizové životní situace a zdrojů k jejímu řešení při hledání možných řešení klade důraz na význam osobní zkušenosti klienta, v tíživých životních obdobích nabízí krátkodobé či dlouhodobé provázení terapie je založena na rozhovoru, ale využívá i další způsoby komunikace jako psaní, kreslení nebo jiné výrazové prostředky, práci s nevědomým materiálem – symboly, sny, imaginacemi, přenosem a protipřenosem

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma