Ilona Musilová

Klíčem ke správnému rozhodování nejsou znalosti. Je jím pochopení souvislostí. Ve znalostech se topíme, ale rozumíme máločemu.

...koučování má potenciál přinášet rychlé změny do života, slyším v rádiu a pamatuji se, jak dávám oči v sloup a chystám se naladit jiný kanál. Už ani přesně nevím, čím mě rozhovor zaujal, ale naštěstí jsem to neudělala. Do půl roku se můj život změnil tak, že ještě dnes to úplně nechápu. V té době jsem si znovu musela jasně uvědomit kdo jsem, co chci a co rozhodně nechci. V průběhu devítiměsíčního výcviku s naší přední koučkou Magdalenou Vokáčovou, jejíž originalitu ocenil i zakladatel koučování sir John Whitmor, jsem si ujasnila čím vám jako kouč mohu prospět. Daří se motivovat a podporovat klienty na cestě k jejich vizím nebo osobním výzvám. Naopak ve chvílích krize či zdánlivé životní prohry hledáme cesty, jak z problémů vytěžit výhody. Mám to štěstí, že žiji život plný zvratů a mnoho z toho, co moji klienti řeší, mám odžito.

Jako váš kouč jsem bezvýhradně na vaší straně. Obdivuji vaši odvahu být tvůrcem vlastního života, protože ne vždy je to snadná cesta. Pokud se rozhodnete vystoupit ze své komfortní zóny a čelit případným následkům, budeme spolu bojovat až do vítězného konce. Spolehlivost, přátelství, partnerství, odvaha, velkorysost, lidskost a touha vědět a učit se – hodnoty, na kterých stavím. Věřím v sílu vůle a myšlenky přivolávající lidi i události do našeho života. Věřím, že i to je důvod, proč čtete tyto stránky.

Absolvovala jsem MU FSS v Brně Mediální studia a žurnalistiku a Mezinárodní vztahy. Působila jsem jedenáct let ve vydavatelství VLP. Sedm let jsem koordinátorkou projektu adopce na dálku v Keni.
Filtrem keňských slumů a života v nich nahlížím na svůj život. Jsem vděčná za život tady, ale stále se inspiruji odolností a pragmatičností Afričanek. Studijní pobyty v Tunisu mě vyzkoušely z multikulturní adaptability, což pro mě nebylo a není obtížné, ale neznamená to akceptovat neakceptovatelné např. diskriminaci a násilí na ženách na jakékoli úrovni. Žurnalistika mě naučila objevovat souvislosti a ctít, že  novinář musí být objektivní, ale vědět, že objektivita neexistuje. Stejně jako neexistuje jedna realita. A v mnoha směrech se tomu podobá i koučování.

související vzdělání  v rámci koučinku

 • M. Vokáčová: Život jako umění, certifikovaný program ICF
 • The Coaching Academy London: Life Coaching, 2015
 • EMCC Czech Republic: Mezinárodní konference Koučování a mentorování: Změňte rytmus vaší organizace, 2014
 • VUT v Brně; Systemické koučování
 • M. Vokáčová: Vztahy jako umění; M. Vokáčová: Improvizace: vztahy- komunikace
 • Ursula Wirtz - Trauma a transformace vědomí

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma