Jana Mašková

Měla jsem možnost procestovat velkou část Asie, podniknout několik cest do východní Anatolie, Číny, Indie, Laosu a Kambodže. Pobyt v těchto částech světa a zkušenosti s tím spojené nevyhnutelně formují můj náhled na jednotlivé kultury a lidské vztahy.

Jsem absolventkou magisterského studia historie a religionistiky Filozofické fakulty  MU v Brně, v roce 2012 jsem zakončila doktorské studium religionistiky. Od roku 2002 jsem frekventantkou výcvikového programu České společnosti pro analytickou psychologii (akreditovaný u České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP).  Analytická psychologie je dnešní podobou psychoterapeutického přístupu vycházejícího z praxe C. G. Junga, rozvinutá jeho následovníky a otevřená dalším hlubinným směrům a školám. Pracovala jsem v Brněnském deníku, vyučovala jsem historii na Střední zdravotnické škole a na Filozofické fakultě MU kurzy zaměřené na religiozitu Romů. Krátce jsem se účastnila terénního výzkumu v slovenských romských osadách a v rámci své dizertační práce jsem se zabývala kvalitativním výzkumem romské religiozity v městském prostředí. V současné době působím na Semináři čínských studií na FF MU v Brně. 

Vzdělání, kurzy v rámci analytické psychologie

 • Teoretické semináře ukončené kandidátským pohovorem
 • 70 hodin individuální analýzy u PhDr. Dany Dufkové
 • 150h skupinové sebezkušenostní analýzy u PhDr.Ludvíka Běťáka
 • semináře zahraničních lektorů (např. Wirtzová: Traumaterapie, Riedlová: Práce s obrazem, Hill: Sny, Knoxová: Vývojová škola, Zoja: Etika v analýze, Jacoby: Komplexy atd.)

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma