Exekutivní a firemní koučink

Pět klíčových důvodů pro exekutivní koučink

pro britský portál Recruiter , Fiona Coombeová, expertka rozvoje řídících pracovníků

 1. Nahoře je člověk sám. Především pro výkonné ředitele platí, že ve firmě nemají protějšky na stejné úrovni. Největší odpovědnost nesou sami. Koučové jim mohou pomoci uvažovat novými směry, lépe pochopit jejich roli a také jim umožní, aby byli upřímní.
 2. Můžete si vyzkoušet své teorie nahlas. Kouč klienta nesoudí. Dává mu prostor k vytýčení vlastních cílů a testování vlastního myšlení bez omezení a překážek z reálného světa.
 3. Můžete vyslovit nevyslovitelné. Koučování umožňuje svobodné uvažování bez strachu, zda se dotknete druhých. Můžete se ptát: „Co když to uděláme jinak?“ a objevit silné myšlenky, které by vás jinak nenapadly.
 4. Můžete vytvořit prostor k inovacím. Kreativita je obtížná bez přímého vlivu dalších lidí. Ředitelé často sahají po knihách, živý kouč však dokáže přinést reflexi a zpětnou vazbu, což knihy nedokáží.
 5. Dokážete udržet rovnováhu svého života. Práci je třeba udržovat v rovnováze s ostatními prvky života, což však na vedoucích postech není snadné. Koučování může nabídnout jednak chvíle bez stresu a jednak naučit, jak si vytyčovat cíle i mimo práci a také jich dosáhnout.

Zdroj: www.managementnews.cz

Důvody pro exekutivní koučink jsou platné i pro menší a střední firmy a to nejen pro jejich vedoucí pracovníky, ale i pro zaměstnance.

Využít koučink jako prevenci případné krize, je vždy levnější a efektivnější řešení.

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma