Karierní koučink

Poprvé v historii lidstva máme možnost upravit si práci tak, aby vyhovovala našemu způsobu života, namísto toho, abychom svůj život přizpůsobili práci.

Charles Handy, manager a spisovatel

V průběhu našeho života se nejméně třikrát rozhodujeme o nové kariéře. Změny jsou nutné, protože se vyvíjíme a získáváme nové znalosti, zkušenosti a pohledy. Více si uvědomujeme, kdo jsme, jaké vyznáváme hodnoty, jaké komunikační schopnosti využíváme, jaké jsou naše skutečné zájmy.

Někteří klienti už přicházejí s konkrétní vizí a chtějí se jen ujistit, zda jsou na správné cestě. Pak je úkolem kouče vytvořit s nimi realistický plán a popsat postupné kroky, navýšit motivaci a pracovat s klientem na odstranění možných překážek na cestě k cíli. 

Nesmíme však zapomenout, že svět se mění velmi rychle. Starý zvyk stanovit si vzdálené cíle a přizpůsobovat se jim dává stále menší smysl.

Musíme opustit život, který jsme plánovali, abychom mohli žít život, který nás čeká.

Joseph Campbell. mytolog, spisovatel a pedagog

Jsou však i klient, kteří vnímají svoji situaci jako téměř beznadějnou. Trpí stresem, naprostou ztrátou motivace a radosti. Připadají si bezmocní a uvízlí v každodenní rutině. Bohužel tento stav negativně ovlivňuje i jejich osobní život.

Úlohou kouče je přesně identifikovat co nefunguje, co naopak funguje, co klient skutečně chce nebo potřebuje a najít cestu, jak toho dosáhnout. Ne vždy musí jít o změnu zaměstnání. Řešením může být zlepšení pracovních vztahů, profesionální postup, změna pracovní doby, změna pracovní pozice, posun v komunikačních schopnostech atd.

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma