Něco z gastronomie

Nejprve něco z „gastronomie“

Víte, jak se vaří žába?

Když hodíte žábu do hrnce s vroucí vodou, lekne se a vyskočí ven. Když ale dáte žábu do hrnce se studenou vodou a pomalu vodu ohříváte, žába si říká: „No to je docela snesitelná teplota“, po chvíli:  „Je to už trochu teplejší, ale ještě to jde.“ Pak si řekne, že voda je už dost horká, ale stále se to dá vydržet. Netrvá dlouho a žába je mrtvá. Je konec.

Nepřipomíná vám to situaci, kterou právě zažíváte? Neohřívá vám někdo nebo něco vodu víc a víc a vy se ten pocit snažíte potlačit, protože se chlácholíte, že to přece ještě vydržíte nebo, že se to změní? 

Zkuste se sami sebe na stupnici teploty vody zeptat, jak na tom opravdu jste.

                  O°..................................................... 100°

              stav bezpečí                                    už jen žabí stehýnka na másle

Představte si sebe jako uvařenou žábu. Brr. Není možné bránit se dřív, než k tomu dojde?

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma