Týmový koučink

Tým je systém. Systém s vlastní intuicí a emocemi, žijící vlastním životem. Má jiné vlastnosti než jednotlivci tvořící kolektiv. Koučink zkoumá role a pozice jednotlivců v systému. Neopomíjí konflikty  a způsoby komunikace. Kouč hledá hodnoty, které tým považuje za potřebné k efektivní spolupráci a ptá se, jak tyto hodnoty naplňuje jak systém, tak jednotlivci.

Ačkoli práce probíhá i s jednotlivými členy týmu, je to vždy s ohledem na systém.

Jak můj svět, ovlivní náš svět.

Pokud se lidé cítí součástí celku, spíše najdou odvahu vyjádřit se. Vždy se najde někdo odvážný, ke kterému se přidají další.  Kouč hledá hranice systému a snaží se ho přes tuto pomyslnou bariéru posunout. To je žádoucí výsledek koučování týmu. Stejně jako pro jednotlivce je i pro systém důležité zjištění, že má vliv. Vlivný tým má výsledky.

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma