Vztahy

„Harmonické vztahy jsou předpokladem spokojeného života,“ na tom se určitě shodneme všichni. Co ale udělat proto, abychom si mohli říct, že se nám daří takové vztahy vytvářet?  Mnoho změnit můžeme, některé věci jsou však mimo náš vliv. Vy musíte být tou změnou, o kterou usilujete. Reakce okolí se určitě dostaví.  

Vědomí si své vlastní hodnoty vám pomůže vyrovnat se s nástrahami, které osobní i pracovní vztahy přinášejí. Přijměte se takoví, jací jste. Nesrovnávejte se. Pojmenovat a zvládat emoce je další krok k úspěchu, protože to čím nevládnete vy, ovládá vás.  

Partnerství a láska je něco zač má cenu se prát, dokud to jde. Když ale poznáte, že už se prát nechcete, je třeba se prát za to, aby rozluka byla důstojná a co nejméně bolestivá.

Pro páry

Cítíte, že nežijete v takovém vztahu, o jakém jste společně snili nebo právě plánujete společný život. Vztahy potřebují vaši stálou péči. Nenechte je uvízout v rutyně každodennosti. Objevujme cesty, strategii a nástroje, jak najít to co hledáte. 

Inspirace

Někdo může nahlížet na své soužití jako boj o moc a pozice. Klíčová teze mezinárodních vztahů tvrdí, že demokratické státy spolu neválčí. Představte si sebe jako demokratickou zemi a požádejte partnera nebo partnerku ať´se také definuje jako demokratický stát. Porovnejte, jaké hodnoty vyznávají vámi stvořené demokracie a zkuste je sladit do fungujícího celku.

Nechte se inspirovat přesvědčením spisovatelky Boženy Němcové.  

„Mezi mužem a ženou musí být rovnost smýšlení a citu, stejná vzdělanost, obapolná důvěra a neomezená svoboda.“

Reference

 • Ahoj Ilono, kam se až člověk musí dostat, až k pudu sebezáchovy, aby pro své přežití poničil všechno a všechny a bylo mu to fuk. Dnes to beru jako vlastní pozitiva a hlavně dokázat se odrazit od dna, i když za pomoci mé osobní koučky, tedy tebe. Myslím, že bez tebe by to trvalo déle, ale přišlo by to. Samozřejmě ti děkuji. Upřímně. Tím pádem začínám chápat smysl koučování a začínám to celé vidět jako dobrou věc. Což doteď jsem vnímala jako americkej nesmysl. Nejsem sice zcela přesvědčená, ale má to nějaký smysl a myslí, že ti to jde. Připni si za mne hvězdičku.

  Linda Burianová, anesteziolog, FN Brno
 • Ilona má talent burcovat ve vás otázky, které postupně mění vaše zažité stereotypy. Je přitom velmi přirozená a vždy perfektně připravená empatická žena

  Do mého života vnesla podporu i povzbuzení, umění odhalit proč některé věci nejdou tak jak bych si přála.

  Motivuje k sebepoznávání a s nadšením jí vlastním umí nasměrovat ke změnám osobním i profesním.

  Koučink s Ilonou mohu všem, kteří stále hledají a nenacházení jen doporučit.

  Mgr. Barbara Brychtová, majitelka penzionu
 • Jana umí s nekonečnou trpělivostí naslouchat a svými znalostmi a neochvějnou intuicí nalézt příčiny i nevědomé vzorce duševního trápení. Byla a je mi oporou v nejtěžších okamžicích. Když selže všechno, ona nikdy. Díky. Sofie.

  Sofie

Ebook zdarma

Slova, která mohou zabíjet
Jak přežít verbální násilí

Zaslat e-book zdarma